İskoçya Ekspres Vize 2023

iskocya ekspres vize 2018

İskoçya ekspres vize 2018 işlemleri İngiltere Büyükelçiliği ve İngiltere Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezileri ve bu kurumlara akredite vize acenteleri aracılığı ile yapılmaktadır. İskoçya vize işlemleri için sorumlu olan kuruluş İngiltere diplomatik misyonlarıdır.

Kısa dönemli İskoçya turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti vize başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresi ortalama 21 gün olup vizeleri 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. İskoçya ekspres vize 2018 işlemleri online randevu ile yapılmaktadır. Bu bağlamda vize çıkış süresi randevu tarihini müteakiben geçerli olmaktadır. Vize çıkış süreleri İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Konsolosluğun ek evrak, destekleyici diğer evraklar ve mülakat talebi olduğu durumlarda süreler uzayabilmektedir. İngiltere Konsolosluğu kendi çalışma düzenine göre vize çıkış süresini belirler ve çıkış süreleri döneme göre uzayabilir veya kısalabilir.

İngiltere Başkonsolosluğu İskoçya’ya acil seyahat etmesi gereken kişilere ekspres vize seçenekleri sunmaktadır. Ekspres vize başvuruları 5 iş günü içinde sonuçlanırken, süper ekspres vize başvuruları 24 saat içinde sonuçlanabilmektedir. Ekspres vize başvurularında vize türüne göre evraklarda herhangi bir değişiklik söz konusu olmamaktadır. Ancak ekspres vize başvuruları konsolosluk harç bedeli, başvuru merkezi ücreti, aracı kurum ücreti gibi ücretlerin yanında ekstra maliyetler içermektedir. Bu tip başvurularda vize prosedürüne dair olan en önemli değişiklik vize randevusunun istenen sürede, istenen tarihe hemen alınabilmesidir.

İskoçya ekspres vize 2018 senesi içinde yapılan başvuruların kesinlikle vize onayı alacağının bir garantisi yoktur. Vize reddi durumunda normal başvuru veya ekspres başvuruların herhangi bir geri ödemesi yapılmamaktadır. Ekspres vize başvurusu, başvurunun hızla değerlendirilmesini sağlamaktadır.

İngiltere Başkonsolosluğu normal, ekspres ve süper ekspres başvuruların tümünde geçerli ek hizmetlerde sunmaktadır. Walk in service ile randevu tarihi belirlemeden vize başvuru merkezinde hemen işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Pasaport çekme özelliği ile pasaport olmadan başvuru yapabilirsiniz ancak bu hizmeti alırsanız randevu sırasında pasaportunuz mutlaka yanınızda olması gerekmektedir. Walk in ve pasaport çekme hizmetleri de ekstra hizmet bedelleri içermektedir.

İskoçya ekspres veya süper ekspres başvurularda Konsolosluk gerektiği taktirde destekleyici ek evrak talebinde bulunabilir, bu durumda vize süresi ek evrak tamamlanıp değerlendirmeye alınana kadar vize süresi ve sonucu hakkında açıklama yapılmaz.

İskoçya Ekspres Vize 2023 S.S.S

İskoçya vizesi kaç günde çıkar?

İskoçya’ya seyahat eden Türklerin ülkeye girebilmeleri için Birleşik Krallık hükümetinden Standart Ziyaretçi Vizesine ihtiyaçları vardır. Seyahatinizden 3 ay önce başvurmanız daha iyi olur ve genellikle vize 3 hafta içinde kesinleşir. Standart Ziyaretçi Vizesi ile ülkede 6 aya kadar kalınabilir.

Ekspres İngiltere vizesi ne kadar sürer?

Transit vize başvurularının işlenmesi şu anda ortalama 6 hafta sürmektedir. 3 haftalık hizmet standardına geri dönmek için başvuruları işlemek için yetkililer çalışmaktadır.

Ankara Birleşik Krallık İnternet Sitesi

İskoçya vize başvuru sayfası